Posjeta prof. Chenhui Yang-a sa Xiamen Sveučilišta

Dana 5. veljače 2020. prof. Chenhui Yang sa Xiamen Sveučilišta u NR Kini, ispred svog odjela za Računalne znanosti i laboratorija za hibridne sustave ostvario je posjet Laboratoriju za znanost o podatcima u prometu i logistici. Dr. sc. Martin Gregurić predstavio je alat Migration Pattern Analysis koji je razvije u suradnju s tvrtkom Ericsson Nikola Tesla d.d., te prezentaciju profila brzina koje su dobivene posredstvom GPS tragova dostavnih vozila (projekt Sordito, voditelj prof. dr. sc. Tonči Carić). Potencijalnu integraciju laboratorija u istraživačkim procesima na području upravljanja prometom predstavio je izv. prof. dr. sc. Edouard Ivanjko. Na sastanku su dogovorene smjernice za budući suradnju.