Natječaji za suradnju s Japanom za istraživače i studente

Japansko društvo za promicanje znanosti (Japan Society for Promotion of Science, JSPS) raspisalo je natječaj za zajedničke istraživačke projekte u sklopu programa Open Partnership Joint Projects/Seminars.
Program omogućuje japanskim znanstvenicima rad na istraživanjima u svijetu u zemljama koje imaju diplomatske odnose s Japanom.

Također vas obavještavamo o raspisanom natječaju za program Vulcanus in Japan kojeg organizira EU-Japan centar za industrijsku suradnju (EU-Japan Centre for Industrial Cooperation). Program je usmjeren na studente prirodnih i tehničkih znanosti sveučilišta EU za jednogodišnje stručno usavršavanje, stažiranje i istraživački rad u japanskim tvrtkama.

Više podataka o programu Vulcanus in Japan (pdf)

Natječaj je otvoren do 20. siječnja, a odnosi se na razdoblje od 1. rujna 2015. do 30. kolovoza 2016. godine. Hrvatski studenti su pravo sudjelovanja u ovom programu prvi put dobili prošle godine nakon pristupanja RH Europskoj uniji, i sa velikim zadovoljstvom Vas ovim putem želim obavijestiti da su ovogodišnjem programu pristupila i tri studenta Sveučilišta u Zagrebu – jedan student s Fakulteta strojarstva i brodogradnje i dvojica sa Fakulteta organizacije i informatike. Hrvatskim studentima u prilog ide i činjenica da centar posebno ohrabruje studente iz Hrvatske da se prijave na natječaj, što je navedeno i na njihovoj naslovnici.

(Comments are closed)
  • Kalendar