Osnovan Savjet Fakulteta prometnih znanosti

Savjet Fakulteta prometnih znanosti Dekan Fakulteta prometnih znanosti, prof. dr. sc. Hrvoje Gold na osnivačkoj sjednici održanoj 16. srpnja 2015. g. donio je odluku o osnivanju Savjeta Fakulteta prometnih znanosti radi ostvarenja zajedničkog interesa unaprjeđenja rada i suradnje Fakulteta prometnih znanosti i članica Savjeta.

Imenovani su sljedeći članovi Savjeta:

1. Dražen Ratković, predsjednik uprave HŽ Putnički prijevoz d.o.o.
  2. Renata Suša, predsjednica uprave HŽ Infrastruktura d.o.o.
  3. Danijel Krakić, predsjednik uprave HŽ Cargo d.o.o.
  4. Zvonimir Viduka, direktor ALTPRO d.o.o.
  5. Dražen Lučić, predsjednik vijeća Hrvatske regulatorna agencija za mrežne djelatnosti
  6. Dragan Bilać, direktor Hrvatske kontrole zračne plovidbe d.o.o.
  7. Zlatko Širac, član uprave Croatia Airlines d.d.
  8. Dražen Ščuri, zapovjednik Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane
  9. Lukša Novak, predsjednik Hrvatske udruge zračnih luka
  10. Damir Kurečić, član uprave Kaufland Management d.o.o.
  11. Barbara Bujačić Husinec, direktor Gebrüder Weiss d.o.o.
  12. Zoran Starčević, direktor Cargo-partner d.o.o.
  13. Tomislav Mihaljević, direktor Luka-Vukovar d.o.o.
  14. Antun Presečki, direktor Presečki grupa d.o.o.
  15. Marko Zelenika, direktor Croatia bus d.o.o.
  16. Željko Horvat, član uprave Hrvatske autoceste održavanje i naplata cestarine d.o.o.
  17. Jurica Krleža, član uprave Hrvatskih cesta d.o.o.
  18. Gordana Kovačević, direktor Ericsson Nikola Tesla d.d.
  19. Boris Drilo, direktor sektora Hrvatskog telekoma d.d.
  20. Alen Premužak, predsjednik uprave Hrvatska pošta d.d.
  21. Ivan Bahun, direktor Končar-Električna vozila d.d.

Planirana područja suradnje Savjeta i Fakulteta prometnih znanosti su:

• Pokretanje inicijativa i projekata iz područja analize potreba tržišta rada za obrazovanjem odgovarajućeg profila stručnjaka (Hrvatski kvalifikacijski okvir).
  • Izrada kataloga znanja, vještina i kompetencija predstavljenih kroz ishode učenja za preddiplomske i diplomske studije, razvoj i unapređenje doktorskih i specijalističkih studija, drugih oblika cjeloživotnog obrazovanja te izrada odgovarajućih nastavnih planova i programa.
  • Razmjene podataka u svrhu izrade prediplomskih, diplomskih, poslijediplomskih (doktorskih i specijalističkih) radova studenata.
  • Mogućnost izvođenja praktične nastave studenata Fakulteta u članicama Savjeta.
  • Izrada zajedničkih projekata, studija i elaborata iz područja prometa i logistike.
  • Poticanje istraživačkih aktivnosti Fakulteta koje odgovaraju potrebama gospodarstva.
  • Uspostavljanje partnerstva u istraživanju i razvoju sa poduzećima u gospodarstvu.
  • Savjetovanje kod strateškog planiranja rada Fakulteta prometnih znanosti.
  • Suradnja u pripremi zakona i provedbenih propisa koji uređuju područje prometa i logistike.

Kao predsjednik Savjeta imenovan je Dražen Ratković, dipl. ing. prometa, predsjednik uprave HŽ Putnički prijevoz d.o.o., a kao njegov zamjenik Marko Zelenika, dipl. ing. prometa., direktor Croatia busa d.o.o.

(Comments are closed)
  • Kalendar