3. krug Natječaja za stručnu praksu za razvoj digitalnih vještina u Švicarskoj

Raspisan je 3. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse u Švicarskoj za RAZVOJ DIGITALNIH VJEŠTINA (TRAINEESHIP IN DIGITAL SKILLS) u okviru Erasmus+ programa Ključne aktivnosti 1 (KA107) za razdoblje mobilnosti od 01. 09. 2020. do 31. 05. 2021.

Natječaj je ograničenog karaktera s obzirom na VRSTU PRAKSE – RAZVOJ DIGITALNIH VJEŠTINA (TRAINEESHIP IN DIGITAL SKILLS) i zemlju u kojoj se obavlja praksa: isključivo ŠVICARSKA. (opis aktivnosti dostupan je na linku).

Ističemo da studenti obavezno trebaju imati studentski status za vrijeme digitalne stručne prakse u Švicarskoj (nije moguća mobilnost nedavno diplomiranih studenata – kao što je to slučaj u Erasmus+ KA103 projektu za prakse u zemljama Europske Unije).

NATJEČAJ JE OTVORENOG TIPA: nema roka za prijavu, već će studentima koji ispunjavaju uvjete Natječaja sredstva biti dodjeljivana prema principu redoslijeda zaprimanja prijava („first-come, first-served“), uz uvjet raspoloživih sredstava; student mora voditi brigu da dokumente pošalje fakultetskom ECTS-/koordinatoru za međunarodnu suradnju da ih on/ona dostavi najmanje 45 dana prije odlaska na stručnu praksu.

Rok za dostavu prijavne dokumentacije od strane fakultetskog ECTS-/koordinatora za međunarodnu suradnju: najmanje 45 dana prije odlaska na stručnu praksu zaključno do 15. siječnja 2020. (za najkraću mobilnost od 2 mjeseca / 60 dana).

VAŽNO: odabrani studenti će za zasnivanje plaćenog radnog odnosa sa švicarskim poslodavcem morati ishoditi švicarsku radnu dozvolu. Radnu dozvolu u Švicarskoj izdaju kantonalne vlasti (Veleposlanstvo Švicarske Konfederacija U Zagrebu ne sudjeluje u proceduri izdavanja radnih dozvola). Za uvjete i upute u vezi prijave za radnu dozvolu studenti se mogu informirati ovdje. Također, skrećemo pozornost da se studenti pravovremeno informiraju o uvjetima ulaska u Švicarsku i mogućim restrikcijama, a u vezi COVID-19 – informacije su dostupne na sljedećem linku.

(Comments are closed)
  • Kalendar