Poziv na natječaj za Program za cjeloživotno učenje za 2013. godinu.

Europska komisija i Agencija za mobilnost i programe EU objavile su novi Poziv na natječaj za Program za cjeloživotno učenje za 2013. g.

Program se dijeli na četiri potprograma, u okviru kojih se financiraju projekti na različitim razinama obrazovanja i osposobljavanja:

Comenius je namijenjen vrtićima, osnovnim i srednjim školama, Leonardo da Vinci institucijama koje se bave strukovnim obrazovanjem i osposobljavanjem, kao i gospodarskom sektoru; Erasmus je namijenjen visokim učilištima, a Grundtvig institucijama za obrazovanje odraslih (u segmentu općeg obrazovanja odraslih). Tu je još i Transverzalni program, koji nudi mogućnosti studijskih posjeta za donositelje odluka u obrazovanju.

Poziv na natječaj i pripadajuća dokumentacija dostupni su na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe EU: www.mobilnost.hr.

Za prijave projekata sastavnica (fakultet/akademija) treba detaljno proučiti pravila i uvjete za pojedinu vrstu projekta (uključujući nacionalna pravila i rokove) na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU: www.mobilnost.hr (izostavno “Erasmus mobilnost” za koju se prijavljuje Sveučilište, centralni Ured za međunarodnu suradnju).

Za sve prijave projekata sastavnice potrebna je suglasnost dekana sastavnice te postoji obveza sastavnica za obaviještavanjem središnjeg Ureda za međunarodnu suradnju

(molimo vidjeti upute na web-u za proteklu 2012. godinu: http://international.unizg.hr/medjunarodna_suradnja/llp_projekti).

(Comments are closed)
  • Kalendar