Transport Optimization Group

University of Zagreb, Faculty of Traffic and Transport Sciences

Studenti ITS-a održali radionicu „Osnove programiranja mikrokontrolera AVR arhitekture pomoću Arduino platforme“

Dana 20. svibnja 2016. održana je radionica za studente pod naslovom: „Osnove programiranja mikrokontrolera AVR arhitekture pomoću Arduino platforme“. Radionica je u potpunosti organizirana i izvedena od strane studenata Fakulteta prometnih znanosti smjer Inteligentni transportni sustavi pod mentorstvom izv. prof. dr. sc Tončija Carića.

Predavači i organizatori radionice su Leo Tišljarić, Dominik Cvetek i Borna Kapusta, studenti treće godine preddiplomskog studija ITS-a.

jj4

Provedeni ciljevi radionice su

• Prikazati studentima primjenu stečenih kompetencija na kolegiju Algoritmi i programiranje programiranjem mikrokontrolera AVR arhitekture.
  • Stjecanje predavačkih vještina studenata viših godina

Radionica se sastojala od teorijskog dijela i vježbi:

1.       Dio: Teorijska podloga  (Leo Tišljarić)

• Opće značajke Arduino platformi
  • Dijelovi Arduino razvojne pločice
  • Ulazni i izlazni pinovi
  • Postupak izrade tiskanih pločica
  • Arduino programska podrška

2.       Dio: Programiranje mikrokontrolera  (Dominik Cvetek, Borna Kapusta)

• Vježba 1. Čitanje ulaznih podataka s analognih pinova i prikaz na Serial monitor-u
  • Vježba 2. Kontrola paljenja LED diode na temelju stanja osvjetljenja prostorije
  • Vježba 3. Izrada umanjenog prikaza „štedljivog“ semaforskog uređaja

Untitled-4 kjj4

Uz odličnu atmosferu studenti su naučili osnove programiranja mikrokontrolera. Nakon radionice provedena je evaluacija radionice, slijede neki komentari studenata:

“Odlicna tema, i predavaci.”
“Sviđa mi se ovakav način rada. Mislim da bi svima bilo lakše i s drugim kolegijima kada bi se primjenjivao ovakav način učenja.”
“Super što se tiče predavanja, komunikacije sa studentima, volio bi da se održavaju ovakve radionice i u budućnosti”
“Odlicno sve, najbolji profesori!”

Transport Optimization Group © 2014 Frontier Theme