Transport Optimization Group

University of Zagreb, Faculty of Traffic and Transport Sciences

Nikola Mardešić, mag. ing. traff.

Nikola Mardešić rođen je 05. prosinca 1996. godine u Splitu gdje je završio osnovnu školu i klasičnu gimnaziju u Splitu. Godine 2021. stječe zvanje magistra inženjera prometa na Fakultetu prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Diplomirao je na temu „Određivanje izvorišno-odredišnih protoka vozila te prometnih parametara zasnovano na podatcima celularne mreže i povijesnih zapisa kretanja vozila“ (mentor: prof. dr. sc. Tonči Carić). Tijekom studija, 2020. godine,  zapošljava se tvrtku Eximia Engineering GmbH (Njemačka) specijaliziranu za izradu softwarea u automobilskoj industriji gdje radi do listopada 2022. godine. U suradničko zvanje asistenta iz područja tehničkih znanosti, polje tehnologije prometa i transporta, izabran je u listopadu 2022. godine na Fakultetu prometnih znanosti, Sveučilište u Zagrebu. Trenutno je zaposlen na Fakultetu prometnih znanosti na Zavodu za inteligentne transportne sustave, te je nastavno angažiran na kolegiju Baze podataka. Njegova područja interesa uključuju optimizacijske tehnike, postupke rudarenja podataka i strojnog učenja u području prometa i transporta. Aktivno se služi programskim jezicima C# i Python te programskim alatima Microsoft SQL i MVC.
Transport Optimization Group © 2014 Frontier Theme