Arduino radionica

ard

Od 2016. godine na Fakultetu prometnih znanosti održava se Arduino radionica pod naslovom “Arduino za tebe?”. Ideja je krenula od studenata koji su uvidjeli važnost poznavanja hardverskih i softverskih alata kod inženjera tehničke struke. U organizaciji sudjeluju Zavod za inteligentne transportne sustave i Studentska udruga TRANS.

Radionica je u potpunosti besplatna i sudjelovati mogu svi studenti bez obzira na smjer, godinu studija ili predznanje koje posjeduju.

gumb

Na radionici će studenti steći osnovna znanja koja će im pomoći pri razumijevanju računalnih kolegija i steći  će novu kompetenciju koja će im pomoći pri zapošljavanju.

Capture

Arduino je platforma za razvoj elektroničkih sklopova. Platforma je prilagođena za učenje i jednostavno korištenje. Više o Arduino projektu možete saznati ovdje.

Na radionici će se obraditi sljedeće teme:
  1. Što je Arduino platforma?
  2. Arduino open source mreža
  3. Prikaz postupka izrade elektroničkog sklopa
  4. Korištenje testne ploče
  5. Razlika između mikrokontrolera i mikroprocesora
  6. Analogni i digitalni pinovi Arduino razvojne platforme
  7. Arduino programska podrška (IDE)
  8. Izrada samostalnih projekta

Već si radio s Arduinom? Želiš izraditi vlastiti projekt ili sudjelovati u organizaciji radionice?

Javi se autorima na:

tisljaricleo@gmail.com (Leo Tišljarić) ili dominikcvetek@gmail.com (Dominik Cvetek)