POZIV NA RADIONICU: „Uvod u odnose s javnošću – iz praktične perspektive provođenja projekata“

U organizaciji Fakulteta prometnih znanosti te studentske udruge TRANS održati će se dvodnevna radionica „Uvod u odnose s javnošću – iz praktične perspektive provođenja projekata“ u terminu 31. svibnja (srijeda) – 1. lipnja (četvrtak) 2017. u dvorani D19, O71, Znanstveno-učilišni kampus Borongaj od 16 do 19 sati.

Radionica je besplatna, namijenjena studentima svih godina koji se žele informirati kako efikasno planirati i realizirati informiranje javnosti o svojem radu i postignućima. Svi zainteresirani studenti se mogu prijaviti na adresu elektroničke pošte: edouard.ivanjko@fpz.hr do 25. svibnja 2017. godine. Broj mjesta je ograničen. Svi polaznici radionice dobiti će potvrdu o pohađanju. Dodatne informacije se mogu dobiti upitom na adrese: edouard.ivanjko@fpz.hr ili lucijano.j@gmail.com.

Vremenski okvir radionice (2 modula x 3 sati = 6 sati):

1. Uvod u odnose s javnošću i izrada strateškog plana komuniciranja – 31. 5. 2017. (srijeda, 16-19h);
  2. Kreiranje priopćenja za medije i realizacija izjave za medije –  1. 6. 2017. (četvrtak, 16-19h).

Metode rada i radno okruženje:

Prvi i drugi modul: rad u grupi, grupni coaching, studij slučaja, fokus grupa, aktivno učenje, igra uloga, facilitacija i moderacija.

Opis radionice:

Radionica predstavlja kombinaciju suvremenih metoda, iskustava i preporuka koje simuliraju praksu i time omogućavaju polaznicima usvajanje ključnih vještina za kreiranje strateškog plana komuniciranja i profesionalnog kontakta s medijima i javnostima. Radionica se odvija u poticajnoj i ugodnoj atmosferi. Planirani ishod radionice je usvojiti principe izrade strateškog plana komuniciranja, kreiranja priopćenja za medije i osnažiti osobne kapacitete pri kontaktu s medijima.

lucijanoO predavaču:

Lucijano Jakšić rođen je Zagrebu, 1975. godine. Diplomirao je na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i po struci je Magistar agrobiznisa i ruralnog razvitka. Dodatno se usavršavao na: Academy of Executive Coaching, London – Certified Executive Coach 2010. godine, Academy of Executive Coaching, London – Systemic Team Coach 2012. godine, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu – predavačke kompetencije, 2014. godine. Profesionalno iskustvo stekao je kao stručni suradnik u Hrvatskoj gospodarskoj komori (2001. – 2005), Projektni koordinator u Njemačkom društvu za međunarodnu suradnju (GIZ GmbH, 2005. – 2011.), tajnik volonter udruge vinara “Graševina Croatica” i njihov savjetnik (2011. – 2012.) projektni menadžer i projektni asistent na projektima Europskog socijalnog fonda (2013. – 2016). Trenutno radi kao viši savjetnik u Agenciji za kvalitetu i akreditaciju u zdravstvu i socijalnoj skrbi. Znanstveni interesi su mu: kvalitativno istraživanje, strateški menadžment i upravljanje kvalitetom.