POZIV NA RADIONICU: „Upravljanje urbanom prometnom mrežom – MATLAB i VISSIM“

U organizaciji Fakulteta prometnih znanosti održat će se radionica Upravljanje urbanom prometnom mrežom – MATLAB i VISSIM u četvrtak 25. svibnja 2017. u Laboratoriju za planiranje i modeliranje u cestovnom i gradskom prometu, O69, Znanstveno-učilišni kampus Borongaj od 14 do 17 sati. Voditelji radionice su doc. dr. sc. Edouard Ivanjko, dr. sc. Miroslav Vujić i dr. sc. Luka Novačko.

Radionica je besplatna, namijenjena studentima svih godina koji se žele informirati kako modelirati i simulirati urbanu prometnu mrežu korištenjem mikroskopskog simulatora VISSIM, kako implementirati algoritam upravljanja semaforiziranim raskrižjem u programskom paketu MATLAB te kako simulacijski ispitati kvalitetu upravljanja modeliranom urbanom prometnom mrežom. Svi zainteresirani studenti se mogu prijaviti na adresu elektroničke pošte: edouard.ivanjko@fpz.hr do utorka 23. svibnja 2017. godine. Broj mjesta je ograničen. Dodatne informacije se mogu dobiti upitom na adrese e-pisma: edouard.ivanjko@fpz.hr, miroslav.vujic@fpz.hr, luka.novacko@fpz.hr, mladenmileticlol@gmail.com ili kapusta.borna.s@gmail.com.

Metode rada i radno okruženje:

Rad u grupi, studij slučaja, fokus grupa, aktivno učenje i praktičan rad za računalom u laboratoriju.

Opis radionice:

Radionica predstavlja kombinaciju suvremenih metoda, iskustava te preporuka koje simuliraju praksu i time omogućavaju polaznicima usvajanje ključnih vještina za kreiranje modela urbane prometne mreže u mikroskopskom simulatoru VISSIM, implementaciju algoritma za upravljanje semaforiziranom raskrižju u programskom paketu MATLAB, mjerenje relevantnih prometnih parametara te ocjenu kvalitete implementiranog upravljanja. Radionica se odvija u poticajnoj i ugodnoj atmosferi. Planirani ishod radionice je usvojiti principe izrade simulacijskog modela urbane prometne mreže, implementacije upravljačkog algoritma te njegove ocjene.