11. FESTIVAL ZNANOSTI

Ovogodišnji Festival znanosti biti će održan u Tehničkom muzeju od 22. do 27. 04. 2013.

Tehnički muzej, Sveučilište u Zagrebu i British Council organiziraju u Zagrebu šestodnevnu manifestaciju Festival znanosti, namijenjenu učenicima, studentima kao i ostalim građanima s ciljem da im približe znanost kao osnovnog pokretača tehnološkog napretka. Opsežnim festivalskim programom sa više od stotine zanimljivih i pristupačnih sadržaja (izložbe, predavanja, radionice, prezentacije, projekcije filmova…) predstavljaju se i populariziraju razne znanstvene discipline.

Ove godine osnovna tema je budućnost, ali se, kao i prijašnjih godina, bavimo i svim drugim znanstvenim temama koje bi mogle biti zanimljive i poučne širokoj javnosti.

U Tehničkom muzeju Festival će biti otvoren za posjetitelje, od ponedjeljka 22. do subote 27. travnja 2013., u vremenu od 10 do 21 sat. Svi sadržaji su za posjetitelje besplatni.

Program Festivala u Zagrebu vidljiv na ovoj stranici, a na www.festivalznanosti.hr možete naći i program događanja na svim lokacijama u Hrvatskoj

Kontakt za najave grupa ili informacije za Tehnički muzej:
inž. Marijo Zrna
e-mail: marijo.zrna@tehnicki-muzej.hr

Nastupit će vrijeme kada će brižna višestoljetna istraživanja iznijeti na svjetlost dana ono što je sada još skriveno. Doći će vrijeme kada će naši potomci biti zapanjeni spoznajama koje mi danas ne znamo, a njima su jasne same po sebi. Mnoga su otkrića čuvana za vremena koja tek dolaze, za godine u kojima će sjećanja na nas već izblijedjeti. Naš bi svijet bio ubogo mjesto kada svakoj epohi ne bi imao ponuditi nešto za istraživanje.

– priroda ne otkriva svoje tajne odjednom i svima.
Seneca

– Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino
stvaranje.
Abraham Lincoln

– Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih
snova.
Eleanor Roosevelt

– Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju
djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za
budućnost.
Franklin D. Roosevelt

– Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.
Kineska

– Budućnost ovisi o tome što radiš danas.
Mahatma Gandhi

– Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

– Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.
Bill Cosby

– Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.
John Galsworthy

– Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije
nego smo mislili.
Arnold Glasgow

– Budućnost je uvijek u pokretu.
Minch Yoda

DOBRODOŠLI U BUDUĆNOST
– NA 11. FESTIVAL ZNANOSTI!