Osnovan 2006. godine

Zavod za gradski promet kroz nastavni i znanstvenoistraživački rad, osposobljava i promovira visoko profilirane kadrove, koji će na tržištu rada biti spremni preuzeti zadaću rješavanja rastućih problema prometa u urbanim sredinama.

Zavod za gradski promet nastoji stvoriti poticajnu sredinu u kojoj će se kroz sinergijsko istraživačko i nastavno djelovanje djelatnika Zavoda educirati i usavršavati studenti i znanstvenici. Zbog specifične interdisciplinarnosti gradskog prometa, Zavod će djelovati kao mjesto integracije znanja iz svih prometnih sustava i podsustava kroz naglašenu suradnju s ostalim relevantnim institucijama.

Razvoj Zavoda zahtijeva formiranje stabilnog i stručnog nastavničkog potencijala, uspostavu laboratorija, kao i razvoj potencijala za obavljanje poslova na tržištu s primarnim ciljem podizanja razine kvalitete nastave sudjelovanjem studenata i nastavnog osoblja u izradi projekata i istraživanja.

prof. dr. sc. Ljupko Šimunović

Predstojnik zavoda

dr. sc. Mario Ćosić

Voditelj Katedre za tehniku gradskog prometa