dr. sc. Leo Tišljarić

e-mail: leo.tisljaric@fpz.unizg.hr

Leo Tišljarić je rođen 29.9.1994. u gradu Zagrebu, Hrvatska. Preddiplomski (2016.) i diplomski studij (2018.) završava za Fakultetu prometnih znanosti, Sveučilišta u Zagrebu na zavodu za Inteligentne transportne studije. Diplomirao je na temu „Analiza repova čekanja i razine uslužnosti urbanih prometnica korištenjem algoritama strojnog učenja i NoSQL baza podataka“ pod mentorstvom prof.dr.sc. Tončija Carića. Kroz preddiplomski i diplomski studij sudjeluje u stručnim praksama u Hrvatskoj i inozemstvu: 2016. tvrtka Span d.o.o kao Windows Server administrator, 2017. tvrtka Ericsson Nikola Tesla d.d. na projektu „Smart IoT Analytics“, 2018. tvrtka Audi AG (Njemačka) kao C# i Python developer. Tijekom prakse u Audi AG sudjeluje na izradi patentne prijave pod naslovom  „Verfahren zum Verarbeiten eines technischen Notrufs sowie System zum Durchführen des Verfahrens” (no. 102018200570.2) koja donosi nove metode u vidu prikupljanja i obrade podataka s E-call sustava. Dobitnik je Rektorove nagrade 2016. godine za rad pod naslovom „Mjerenje potrošnje energije malog električnog vozila s obzirom na konfiguraciju terena u svrhu optimiziranja rute vozila“, dok mu je 2017. godine dodijeljena Dekanova nagrada za najbolji uspjeh na diplomskom studiju.

U rujnu 2018. zapošljava se kao mlađi istraživač na projektu „Datacross – Napredne metode i tehnologije u znanosti o podatcima i kooperativnim sustavima“. Iste godine upisuje doktorski studij „Promet“ na Fakultetu prometnih znanosti (studijski savjetnik: Tonči Carić). Nastavno je angažiran na kolegiju Algoritmi i programiranje.

Istraživački/profesionalni interesi: data mining, machine learning, intelligent transportation systems