5th International Conference “New Technologies , Development and Application NT-2019”

U vremenu 27.-29. lipnja 2019. godine u Sarajevu u Akademiji nauka i umjetnosti  Bosne i Hercegovine održana je „5th International Conference: New Technologies , Development and Application NT-2019″. Konferencija je pokrila širok raspon budućih tehnologija i tehničkih disciplina, uključujući složene sustave kao što je Industry 4.0; robotike; sustavi mehatronike; automatizacija; proizvodnja; cyber-fizički i autonomni sustavi; senzori; mreže; upravljenje sustavima, energija, automobilski i biološki sustavi; umrežavanje vozila i povezana vozila; učinkovitost i logistički sustavi, pametne mreže, kao i ostali energetski, društveni i ekonomski sustavi.

U radu konferencije značajno učešće je dala grupa nastavnika Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Plenarno (pozvano) predavanje INTELLIGENT MOBILITY je održao prof. dr. Sadko Mandžuka te mu je tijekom konferencije uručena i posebna zahvala. Osim toga, u posebnoj sekciji su objavljeni slijedeći radovi:

1. Pero Škorput, Sadko Mandžuka, Martin Gregurić, Maja Tonec Vrančić: APPLYING UNMANNED AERIAL VEHICLES (UAV) IN TRAFFIC INVESTIGATION PROCESS
  2. Daniel Pavleski, Daniela Koltovska Nechoska, Edouard Ivanjko: DEVELOPMENT OF TSCLab: A TOOL FOR EVALUATION OF THE EFFECTIVENESS OF ADAPTIVE TRAFFIC CONTROL SYSTEMS
  3. Miroslav Vujic, Sadko Mandzuka, Luka Dedic: IOT CONCEPT IN COOPERATIVE TRAFFIC MANAGEMENT
  4. Martin Gregurić, Sadko Mandžuka, Krešimir Vidović: ADVANCED APPLICATIONS FOR URBAN MOTORWAY TRAFFIC CONTROL

Navedeni radovi su tiskani u prestižnoj seriji „Lecture Notes in Networks and Systems“ izdavača Springer pod nazivom: New Technologies, Development and Application II, Karabegović, Isak (Ed.).

Updated: 9. srpnja 2019 — 09:52