Posjet ključnim dionicima ITS-a u Republici Srbiji

U vremenu 12.-14. rujna 2019. godine nastavnici prof.dr. Sadko Mandžuka i doc.dr. Pero Škorput su učestvovali u stručnom posjetu ključnim dionicima iz područja inteligentnih transportnih sustava (ITS) u Republici Srbiji. Posjeta je organizirana u suradnji sa stručnom udrugom ITS Slovenija, koju je predvodio predsjednik Robert Rijavec s Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Sveučilišta u Ljubljani.
U okviru posjete obavljeni su informativno-stručni razgovori u slijedećim institucijama:

a) Agencija za bezbednost saobraćaja (domaćin gosp. Milan Ilić, savetnik direktora)
b) Putevi Srbije (domaćin gosp. Zoran Pešović, izvršni direktor)
c) Gradski sekreterijat za saobraćaj Grada Beograda (domaćin gosp. Jovica Vasiljević, sekretar za javni prevoz)

Razgovori su obavljeni na temama vezanim za buduću implementaciju inteligentnih transportnih sustava u Republici Srbiji. U okviru ovih razgovara, kolegama iz Republike Srbije su prenijeta neka od iskustava implementacije ITS-a u Republici Hrvatskoj, kao i informacije o studijskom programu ITS-a na Fakultetu prometnih znanosti. Isti su upoznati s projektnom aktivnošću na Fakultetu prometnih znanosti, a napose o mogućnostima suradnje na projektima vezanim za pružanje usluga informiranja u području multimodalnog putničkog prometa u okviru Dunavske strategije.

Updated: 16. rujna 2019 — 12:39