Održano početno predstavljanje Horizon 2020 projekta Twinning Open Data Operational (TODO)

Na Fakultetu prometnih znanosti, u organizaciji Zavoda za Inteligentne transportne sustave, 12. prosinca 2019. održano je početno predstavljanje („Kick-off meeting“) projekta Twinning Open Data Operational (TODO). Spomenuti projekat financiran je iz Horzion 2020 financijskog okvira, te je operativno započeo 01. listopada 2019. godine. Projektne aktivnosti će završiti u listopadu 2023. godine. Glavni cilj projekta je jačanje znanstvene izvrsnosti i inovativnog kapaciteta Sveučilišta u Zagrebu u području otvorenih podataka u suradnji s nizozemskim Delft University of Tehnology i grčkim University of the Aegean. Uz Fakultet prometnih znanosti, domaći partneri na ovom projektu su Geodetski fakultet u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, Pravni fakultet u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike u Zagrebu i Agronomski fakultet u Zagrebu.

Voditelj projekta na razini Fakulteta prometnih znanosti doc. dr. sc. Miroslav Vujić održao je izlaganje o strukturi organizacije projekta, financijskom okviru projekta na razini Fakultete prometnih znanosti, te radnim smjernicama na području ostvarivanja koncepta platforme za otvorene podatke u prometnim procesima. Prodekan za znanost i vanjsku suradnju doc. dr. sc. Marko Šoštarić u svom govoru naglasio je važnost ovog projekta za Fakultet, te istaknuo spremnost Fakulteta na podršku u svim segmentima realizacije projekta. Predstojnik Zavoda za Inteligentne transportne sustave prof. dr. sc. Sadko Mandžuka održao je zaključno izlaganje o važnosti otvorenih podataka u analizi prometnih procesa, te istaknuo važnost interdisciplinarne komponente projekta.

Updated: 12. prosinca 2019 — 18:30