Posjet Institutu INESC TEC u Portugalu

Mlađi istraživač Leo Tišljarić, posjetio je INESC TEC (Institute for Systems and Computer Engineering, Technology and Science) u Portu, Portugal provodeći istraživanje u sklopu Laboratorija LIAAD (Laboratory of Artificial Intelligence and Decision Support) od 1. veljače do 1. ožujka 2020. godine. Posjet je financiran iz projekta DATACROSS.

Tijekom posjeta, provodio je istraživanje vezano za detekciju prometnih anomalija korištenjem dekompozicije tenzora pod mentorstvom prof. Joam Gama i u suradnji s doktorandicom Sofia Fernandes.

Prezentirao je svoj rad na projektu DATACROSS vezan za detekciju prometnih anomalija na gradskim prometnicama pod mentorstvom prof.dr.sc. Tonči Carića.

Posjet je rezultirao predajom na recenziju dva znanstvena rada za časopis i konferenciju. Također, dogovorena je daljnja suradnja između dvije institucije.

Updated: 5. svibnja 2020 — 07:25