Studentska istraživačka skupina – SIS-DVA

Na zavodu za Inteligentne transportne sustave, Laboratorij za znanost o podacima u prometu i logistici osnovana je prva studentska istraživačka skupina. Naziv skupine je Studentska istraživačka skupina za detekciju i vizualizaciju anomalija na gradskim prometnicama (SIS-DVA). Osnivanjem ove skupine Zavod za ITS želi pružiti studentima još jednu aktivnost koja će im omogućiti da steknu vještine obrade velikih skupova podataka koje su se pokazale vrlo važnima prilikom zaposlenja.

Trenutna situacija je vrlo pogodna za stjecanje novih vještina! Stoga, ako ti pojmovi poput datascience, Python, Excel ili statistika nisu strani, ili želiš nešto više naučiti ti si pravi student za našu skupinu.

Ako želiš sudjelovati u radu skupine, javi se na email ltisljaric@fpz.hr.

Javi se bez obzira na smjer studija! Predznanja nisu potrebna ako imaš volju učiti, ali bilo bi dobro da razumiješ osnove programiranja.

Ciljevi skupine su:

• Poticanje studenata na znanstveno-istraživački rad
  • Podizanje studentskih kompetencija
  • Promicanje znanosti

Teme koje skupina obrađuje:

• Algoritmi za detekciju anomalija u prometnim tokovima
  • Prikaz stanja prometne mreže korištenjem prijelaznih matrica brzina
  • Detekcija i prikaz prometnih anomalija korištenjem tenzora
  • Klasifikacija prometnih anomalija korištenjem neizrazite logike

Web stranica: https://www.fpz.unizg.hr/datasciencelab/index.php/studentska-istrazivacka-skupina-sis-dva/

Voditelj skupine: Leo Tišljarić, mag. ing. traff. (ltisljaric@fpz.unizg.hr)

Odgovorni nastavnik: dr. sc. Martin Gregurić, Voditelj laboratorija za znanost o podacima u prometu i logistici (mgreguric@fpz.unizg.hr)