Potpisano pismo namjere

Dana 10. travnja 2015. godine potpisano je Pismo namjera između Zavoda za inteligentne transportne sustave Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu i Zavoda za radiokomunikacije Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, kojim je iskazana namjera za zajedničkim nastupom u postizanju sljedećih ciljeva: stvaranje sinergije između dva zavoda, vezano uz područje inteligentnih transportnih sustava i pripadnih tehnologija; zajednički nastup na projektima za hrvatsko gospodarstvo, tijela državne uprave i lokalne samouprave; sastavljanje zajedničkih projektnih prijava s hrvatskim i institucijama Europske unije, osobito u okviru Obzor 2020, kao i s institucijama van Europske unije; zajedničko organiziranje radionica, seminara i informativnih sastanaka; unapređenje znanstvenih i nastavnih sadržaja od zajedničkog interesa te stvaranje mogućnosti za razvoj talentiranih istraživača; razvoj dugoročnog istraživačkog okvira iz područje inteligentnih transportnih sustava i pripadnih tehnologija.

Potpisivanju Pisma namjera nazočili su ispred FPZ-a: dekan prof.dr. Hrvoje Gold, prof.dr. Ernest Bazijanac, prof.dr. Tomislav Josip Mlinarić, prof.dr. Sadko Mandžuka, a sa strane FER-a: dekan prof.dr. Mislav Grgić, prof.dr. Zvonimir Šipuš, prof.dr. Radovan Zentner.

obavijest

Updated: 23. travnja 2015 — 09:12