Održana radionica: „Sustav upravljanja prostorno-vremenski promjenjivim ograničenjem brzine u okolini umreženih vozila“ (Control system of the spatial-temporal variable speed limit in the environment of connected vehicles)

U sklopu projekta “Sustav upravljanja prostorno-vremenski promjenjivim ograničenjem brzine u okolini umreženih vozila“ (Control system of the spatial-temporal variable speed limit in the environment of connected vehicles) financiranog od Znanstvene zaklade Fakulteta prometnih znanosti sukladno natječaju Zaklade pod nazivom „Pametno prometno rješenje“ 15. srpnja na ZUK Borongaj održana je radionica. Projektni tim sastavljen od istraživača i studenata sa Zavoda za inteligentne transportne sustave (FPZ) i vanjskih suradnika s Trinity College Dublin (School of Computer Science and Statistics) i industrije (TELEGRA SOLUTIONS d.o.o.) predstavili su prisutnima trenutna aktualna područja istraživanja/razvoja/implementacije naprednih upravljačkih prometnih rješenja/sustava za učinkovito upravljanje cestovnim prometom. Prvenstveno na radionici su izloženi prvi rezultati razvoja i simulacijskog testiranja višeagentnog sustava upravljanja prostorno-vremenski promjenjivim ograničenjem brzine na autocesti koji je razvijen u sklopu projekta. Radionicu su svečano otvorili predstavnici Znanstvene zaklade FPZ-a (upravitelj Zaklade Romina Jovančević, mag. iur., te član Upravnog odbora Zaklade doc. dr. sc. Marko Šoštarić). Voditelj projekta Krešimir Kušić i članovi projektnog tima ovim putem se zahvaljuju svima koji su prisustvovali radionici te doprinijeli diskusiji, razmjeni znanja te umrežavanju akademske zajednice s industrijom (tvrtke: TELEGRA SOLUTIONS d.o.o., ELIPSA – S.Z. d.o.o., ProjektLab d.o.o., Mobilisis d.o.o., PROMETIS d.o.o., idr.).

Updated: 21. prosinca 2021 — 16:11