OJP4Danube – Coordination mechanisms for multimodal cross-border traveller information network based on OJP for Danube Region

Dana 30. rujna 2021. održan je redovni godišnji sastanak Tehničkog odbora TO524 (Inteligentni transportni sustavi) Hrvatskog zavoda za norme. Prof. dr.sc. Sadko Mandžuka, kao redovni član Odbora, upoznao je prisutne s projektom „OJP4DANUBE – Coordination mechanisms for multimodal cross-border traveller information network based on OJP for Danube Region „ i s tim u vezi normizacijom u području pružanja usluga putnih informacija za prekogranično planiranje putovanja. Jedan od dokumenata je CEN/TS 17118:2017, Intelligent transport systems – Public transport – Open API for distributed journey planning, koji će biti objavljen u glasilu HZN-a 10/2021. Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, kao partner na projektu, organizirat će posebnu radionicu na ovu temu te će pozvati i članove TO524.

Updated: 12. listopada 2021 — 12:12