Studenti Fakulteta prometnih znanosti posjetili su Regionalni centar za nadzor i upravljanje prometom na autocestama Ivanja Reka

Studenti Fakulteta prometnih znanosti koji pohađaju kolegij Inteligentni transportni sustavi imali su priliku posjetiti Regionalni centar za nadzor i upravljanje prometom na autocestama Ivanja Reka (RCNUP-AC Ivanja Reka) u sklopu terenske nastave. Posjet je omogućio studentima da upotpune svoja teorijska znanja kroz praktično iskustvo.

Mr. sc. Tatjana Matković, djelatnica Središnjeg centra za nadzor i vođenje prometa Hrvatskih autocesta d.o.o., zajedno s djelatnicima RCNUP-AC Ivanja Reka, je upoznala studente s načinima nadzora i upravljanja prometom na autocestama u nadležnosti tvrtke Hrvatske autoceste d.o.o. Studenti su imali priliku saznati više o suvremenom centru, novo implementiranom prometnom sustavu, upravljanju incidentnim situacijama i događajima te o inteligentnim sustavima za nadzor i vođenje prometnih tokova.

Terensku nastavu organizirali su izv. prof. dr. sc. Pero Škorput te asistentice Lucija Bukvić, mag. ing. traff., i Maja Tonec Vrančić, mag. ing. traf., koji su studente vodili kroz ovaj edukativni posjet.

Posjet je studentima pružio priliku za stjecanje dragocjenog praktičnog znanja i bolje razumijevanje teorije koja stoji iza inteligentnih transportnih sustava. Fakultet prometnih znanosti nastavlja promicati praktično obrazovanje svojih studenata kako bi osigurao njihovu spremnost za buduće izazove u području prometa.

Updated: 6. travnja 2023 — 08:29