Prisustvovanje mini znanstveno-stručnoj konferenciji „Akademija tehničkih znanosti Hrvatske – kohezivni faktor tehničkih i biotehničkih znanosti i hrvatskog gospodarstva“

U petak, 30. lipnja je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu održana prva mini znanstveno-stručna konferencija „Akademija tehničkih znanosti Hrvatske – kohezivni faktor tehničkih i biotehničkih znanosti i hrvatskog gospodarstva“ u organizaciji Akademije tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ). Na konferenciji je, kao član suradnik HATZ-a u Odjelu promet, sudjelovao i prof. dr. sc. tech. Edouard Ivanjko predstavivši rezultate HRZZ istraživačkog projekta „Razvoj sustava zasnovanih na učećim agentima za poboljšanje upravljanja prometom u gradovima (DLASIUT)“ kojeg vodi. Održao je izlaganje „Upravljanje prometom u gradovima i agenti: pristup zasnovan na strojnom učenju“ u sklopu kojeg je istaknuo probleme zagušenja prometa, potencijalna rješenja iz domene inteligentnih transportnih sustava i predstavio istraživačke rezultate HRZZ projekta DLASIUT vezane u adaptivno upravljanje signalnim planovima raskrižja sa semaforima te upravljanje promjenjivim ograničenjem brzine na gradskim autocestama implementirano primjenom učećih agenata.

Updated: 4. srpnja 2023 — 13:16