Održana radionica projekta poslijedoktoranada Usmjeravanje električnih vozila na vremenski promjenjivoj cestovnoj mreži

Dana 28.09.2023. u Amfiteatru Objekta 69, Fakulteta prometnih znanosti održana je završna radionica projekta “Usmjeravanje električnih vozila na vremenski promjenjivoj cestovnoj mreži” financiranog iz programa potpore istraživanja poslijedoktoranada zaposlenika Fakulteta prometnih znanosti. Voditelj projekta je dr. sc. Tomislav Erdelić s Zavoda za inteligentne transportne sustave. Glavno pitanje koje se nastojalo riješiti projektom bilo je “Kako dostaviti robu i dobra korisnicima na mreži uzimajući u obzir dostavu u točno određenim vremenskim prozorima, električna vozila i vremenski promjenjivu cestovnu mrežu?”. Projekt je okupio suradnike iz različitih tuzemnih i inozemnih institucija. Cilj projekta bilo je provođenje znanstvenih aktivnosti, jačanje institucionalnih kapaciteta i objava znanstvenih radova.

Radionica je bila prilika za razmjenu ideja, iskustava i najboljih praksi na sljedeće teme:

• Rješavanje problema vremenski-ovisnog usmjeravanja električnih vozila, Tomislav Erdelić (FPZ)
  • Rješavanje problema trgovačkog putnika: Pristup temeljen na genetskom algoritmu, Nikola Mardešić (FPZ)
  • Rješavanje problema energetski i vremenski najkraćih puteva na cestovnoj mreži, Dominik Knez (FPZ)
  • Usmjeravanje vozila u industriji samoposlužnih aparata, Leo Tišljarić (INTIS)
  • Brzi izračun prometnih veličina iz velike količine povijesnih prostorno-vremenskih podataka koristeći SpaceTime bazu podataka, Hrvoje Goldner, Tomislav Erdelić (FPZ)
  • Rješavanje adaptiranih problema dostave dobara koristeći električna vozila, Tomislav Erdelić (FPZ)

Održane prezenatcije dostupne su ovdje.

Updated: 29. rujna 2023 — 10:01