Osnove programiranja mikrokontrolera AVR arhitekture pomoću Arduino platforme

Studenti ITS-a održali radionicu „Osnove programiranja mikrokontrolera AVR arhitekture pomoću Arduino platforme“

Dana 20. svibnja 2016. održana je radionica za studente pod naslovom: „Osnove programiranja mikrokontrolera AVR arhitekture pomoću Arduino platforme“. Radionica je u potpunosti organizirana i izvedena od strane studenata Fakulteta prometnih znanosti smjer Inteligentni transportni sustavi pod mentorstvom izv. prof. dr. sc Tončija Carića.

Predavači i organizatori radionice su Leo Tišljarić, Dominik Cvetek i Borna Kapusta, studenti treće godine preddiplomskog studija ITS-a.

Provedeni ciljevi radionice su

–        Prikazati studentima primjenu stečenih kompetencija na kolegiju Algoritmi i programiranje programiranjem mikrokontrolera AVR arhitekture.

–        Stjecanje predavačkih vještina studenata viših godina

slika1

Radionica se sastojala od teorijskog dijela i vježbi:

1.       Dio: Teorijska podloga  (Leo Tišljarić) (30 min)

–        Opće značajke Arduino platformi

–        Dijelovi Arduino razvojne pločice

–        Ulazni i izlazni pinovi

–        Postupak izrade tiskanih pločica

–        Arduino programska podrška

2.       Dio: Programiranje mikrokontrolera  (Dominik Cvetek, Borna Kapusta) (150  min)

–        Vježba 1. Čitanje ulaznih podataka s analognih pinova i prikaz na Serial monitor-u

–        Vježba 2. Kontrola paljenja LED diode na temelju stanja osvjetljenja prostorije

–        Vježba 3. Izrada umanjenog prikaza „štedljivog“ semaforskog uređaja

slika2  slika3

Uz odličnu atmosferu studenti su naučili osnove programiranja mikrokontrolera. Nakon radionice provedena je evaluacija radionice, slijede neki komentari studenata:

“Odlicna tema, i predavaci.” “Sviđa mi se ovakav način rada. Mislim da bi svima bilo lakše i s drugim kolegijima kada bi se primjenjivao ovakav način učenja.” “Super što se tiče predavanja, komunikacije sa studentima, volio bi da se održavaju ovakve radionice i u budućnosti” “Odlicno sve, najbolji profesori!”

Updated: 14. srpnja 2016 — 18:14