Posjeta studenata tvrtki Ericsson Nikola Tesla

Dana 14. lipnja, 2017. studenti smjera Inteligentnih transportnih sustava su prema nastavnom planu kolegija Inteligentni transportni sustavi 2 ostvarili studentski posjet tvrtki Ericsson Nikola Tesla d.d. Domaćin i moderator studentske posjete bio je dipl. ing. Zdenko Kljajić. Studenti su tijekom posjete bili upoznati s osnovnim ciljevima i misijama tvrtke. U nastavku studentske posjete ostvaren je niz predavanja s osnovnim ciljem predstavljanja aktivnosti tvrtke na projektima vezanim za ITS. Prezentacije su održane od strane niza zaposlenika spomenute tvrtke. Prva prezentacija uključivala je prikaz LBS web aplikacije za praćenje vozila JGP-a, prikupljanje telemetrije s prometnih senzora i drugih podatka relevantnih za prometni sustav grada. Druga prezentacija odnosila se na predstavljanje informacijskog sustava za rezerviranje mjesta za punjenje električnih automobila, dok se treća prezentacija fokusirala na buduće značenje i postojeće rezultate testiranja primjene G5 tehnologije u C-ITS (kooperativni ITS) konceptu i eCall sustavu. Na kraju posjete naglašeno je kako ITS rješenja i pametne mreže (engl. smart grids) predstavljaju najvažnije buduće strateške smjernice razvoja tvrtke. Organizacija ljetnih školi smatra se jednim od najvažnijih alata za aktivno uključivanje studenata u radne procese tvrtke, čime se postiže obostrana korist. Podsjetimo da će ove godine studenti smjera Inteligentnih transportnih sustava Leo Tišljarić i Dominik Cvetek ostvariti sudjelovanje na ljetnoj školi Ericsson Nikole Tesle.

_ slika 02 Ericsson studenti ITS 06-2017      _ slika 01 Ericsson studenti ITS 06-2017

Updated: 16. lipnja 2017 — 16:43