Sudjelovanje članova zavoda za ITS na 59. Međunarodnom simpozijumu ELMAR-2017

Članovi zavoda doc. dr. sc. Edouard Ivanjko, doc. dr. sc. Pero Škorput i Tomislav Erdelić, mag. ing. el. techn. inf., vanjski suradnici zavoda Krešimir Vidović, mag. ing. traff. i Hrvoje Vojvodić, mag. ing. traff. te studenti Borna Kapusta i Mladen Miletić sudjelovali su na ovogodišnjoj međunarodnoj konferenciji ELMAR-2017, Zadar 18.-20. rujna 2017. Konferencija je sponzorirana od strane Hrvatskog društva elektronike u pomorstvu (ELMAR – Croatian Society Electronics in Marine) i tehničkog ko-sponzora IEEE regije 8. Voditeljica konferencije je Branka Zovko-Cihlar s Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu.

Radovi su prezentirani i objavljeni u sklopu specijalne sekcije Inteligentni transportni sustavi koju su vodili prof. dr. sc Sadko Mandžuka i doc. dr. sc. Mario Muštra.

Popis radova navedenih sudionika dan je u nastavku:

Borna Kapusta, Mladen Miletić, Edouard Ivanjko, Miroslav Vujić

Preemptive Traffic Light Control based on Vehicle Tracking and Queue Lengths

Daniel Pavleski, Daniela Koltovska-Nechoska, Edouard Ivanjko

Evaluation of Adaptive Traffic Control System UTOPIA using Microscopic Simulation

Krešimir Vidović, Sadko Mandžuka, Davor Brčić

Estimation of Urban Mobility using Public Mobile Network