ITS u Republici Koreji

ITS delegacija Republike Hrvatske bila je u posjeti od 12. do 17. studenog 2017. godine Republici Koreji. Delegacija je bila sastavljena od predstavnika operatera hrvatske cestovne infrastrukture (Hrvatske autoceste d.o.o., Autocesta Rijeka-Zagreb d.o.o., Hrvatske ceste d.o.o.), Grada Zagreba, Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Hrvatskog autokluba, tvrtke Integrirani promet zagrebačkog područja d.o.o. Delegaciju je predvodio prof.dr. Sadko Mandžuka (predstojnik Zavoda za ITS, predsjednik ITS Hrvatske). Domaćin je bilo korejsko Ministarstvo zemlje, infrastrukture i transporta (MOLIT), a operativno to je bio ITS Koreje. Ovo je bio nastavak aktivnosti sa zagrebačkog ovogodišnjeg svibanjskog Korea-Croatia Business Forum 2017 (ITS ROAD SHOW). Cilj posjete je bilo upoznavanje s korejskim iskustvom u području ITS-a, a posebno vezano za primjenu na autocestama, gradovima i javnom prijevozu. Osim toga, ostvarena je i posjeta prometnim informacijskim i upravljačkim centrima.

Updated: 22. studenoga 2017 — 10:09