Terenska nastava u Centru za održavanje i kontrolu prometa Mala Kapela

cokp_malakapelaDana 07.05.2014. studenti prve godine diplomskog studija Fakulteta prometnih znanosti, smjera inteligentni transportni sustavi, u okviru terenske nastave na kolegiju Inteligentni transportni sustavi 2, posjetili su Centar za održavanje i kontrolu prometa (COKP) Mala Kapela. Posjet su vodili nastavnici dr. sc. Miroslav Vujić, dr. sc. Pero Škorput, te dr.sc. Niko Jelušić.

U COKP Mala Kapela, studente i znanstveno-nastavno osoblje Fakulteta prometnih znanosti, dočekao je i pozdravio g. Josip Mostovac, ing. prom. te ukratko objasnio ulogu ovog centra. Nakon kraćeg obilaska objekta, djelatnici COKP-a demonstrirali su nadzorno-upravljačke funkcije centra te studente upoznali sa konkretnim postupcima u slučajevima različitih incidentnih situacija u tunelu.

Stručna posjeta COKP – Mala Kapela jedna je u nizu redovnih stručnih posjeta u organizaciji Zavoda za Inteligentne transportne sustave Fakulteta prometnih znanosti. Na ovaj način studenti dobivaju informacije tijekom studija o radu pojedinih sastavnica inteligentnih transportnih sustava u Republici Hrvatskoj.

Updated: 17. lipnja 2014 — 13:52