4. međunarodna konferencija “NEW TECHNOLOGIES – DEVELOPMENT AND APPLICATION” / “RAZVOJ I PRIMJENA” NT-2018, Sarajevo – BOSNA I HERCEGOVINA

Autor: doc. dr. sc. Pero Škorput

Nastavnici s Fakulteta prometnih znanosti, prof. dr. sc. Sadko Mandžuka, izv. prof. dr. sc. Jasmina Pašagić Škrinjar, doc. dr. sc. Pero Škorput, doc. dr. sc. Miroslav Vujić i dr. sc. Martin Gregurić sudjelovali su na 4. međunarodnoj konferenciji “NEW TECHNOLOGIES – DEVELOPMENT AND APPLICATION” / “RAZVOJ I PRIMJENA” NT-2018 koja je održana u Sarajevu 28. i 29. lipnja 2018. u Akademiji nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine.

Konferenciju je organiziralo Društvo za robotiku u Bosne i Hercegovine pod pokroviteljstvom Akademije nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine te u suorganizaciji sa VTK BiH Sarajevo, Intera Mostar, Univerzitet Džemal Bijedić u Mostaru, Univerzitet u Sarajevu Sarajevo i International Burch University Education Faculty Sarajevo.

Na konferenciji, nastavnici s Fakulteta prometnih znanosti izložili su pet radova:

• prof. dr. sc. Sadko Mandžuka izlagao je rad na temu COOPERATIVE SYSTEMS IN TRAFFIC TECHNOLOGY AND TRANSPORT –Kooperativno upravljanje u tehnologiji prometa i transportu
  • izv. prof. dr. sc. Jasmina Pašagić Škrinjar izlagala je rad na temu APPLICATION OF UNMANNED AERIAL VEHICLES IN LOGISTIC PROCESSES (autori: Jasmina Pašagić Škrinjar, Pero Škorput, Martina Furdić)
  • doc. dr. sc. Pero Škorput izlagao je rad na temu TERMINOLOGY EXTRACTION TO BUILD AN ONTOLOGY OF INTELLIGENT TRANSPORT SYSTEMS – Izgradnja rječnika ontologije inteligentnih transportnih sustava (autori: Pero Škorput, Sadko Mandžuka, Markus Schatten)
  • doc dr. sc. Miroslav Vujić izlagao je rad na temu COOPERATIVE VEHICLE ACTUATED TRAFFIC CONTROL IN URBAN AREAS – Kooperativno prometno ovisno upravljanje prometom u gradovima (autori: Miroslav Vujić, Sadko Mandžuka, Luka Dedić)
  • dr. sc. Martin Gregurić izlagao je rad na temu RAMP METERING ON URBAN MOTORWAYS – Upravljanje priljevnim tokovima na urbanima autocestama (autori: Martin Gregurić, Sadko Mandžuka, Edouard Ivanjko)

Više o konferenciji možete saznati na http://www.icnt.robotika.ba, Springer izdanje možete pogledati na stranici: https://www.springer.com/gp/book/9783319908922.

Updated: 4. srpnja 2018 — 14:06