Sudjelovanje članova zavoda za ITS na 60. Međunarodnom simpozijumu ELMAR-2018

Asistenti ITS zavoda Tomislav Erdelić, mag. ing. el. techn. inf. i Krešimir Kušić, mag. ing. traff., vanjski suradnik zavoda dr. sc. Krešimir Vidović, te studenti diplomskog studija Mladen Miletić i Alan Vogel sudjelovali su na ovogodišnjoj međunarodnoj konferenciji ELMAR-2018, Zadar 16.-19. rujna 2018. Konferencija je sponzorirana od strane Hrvatskog društva elektronike u pomorstvu (ELMAR – Croatian Society Electronics in Marine). Voditeljica konferencije je Branka Zovko-Cihlar s Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu.

60. Međunarodni simpozij ELMAR-2018 održao se pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske, gospođe Kolinde Grabar-Kitarović.

Radovi su prezentirani i objavljeni u sklopu specijalne sekcije Inteligentni transportni sustavi.

Sveukupno je prezentirano 6 radova navedenih u nastavku:

• Edouard Ivanjko, Gabriel Oliveira Melo, Krešimir Kušić, Martin Gregurić
    Comparison of Controllers for Variable Speed Limit Using Realistic Traffic Scenarios
  • Leo Tišljarić, Tomislav Erdelić, Tonči Carić
    Analysis of Intersection Queue Lengths and Level of Service using GPS data
  • Krešimir Vidović, Sadko Mandžuka, Davor Brčić
    ANFIS Based Expert Systems Prototype Development for Estimation of Urban Mobility
  • Alan Vogel, Izidor Oremović, Robert Šimić, Edouard Ivanjko
    Improving Traffic Light Control by Means of Fuzzy Logic