Sudjelovanje Zavoda za ITS na sedmom kongresu Europske asocijacije za istraživanja na području prometa

Asistent dr. sc. Martin Gregurić prisustvovao je konferenciji hEART 2018 (7 th Symposium of the European Association for Research in Transportation) koja se održala u Ateni, Grčka, od 5. do 9. rujna 2018. sa radom na temu integracije upravljačkog znanja u upravljanju priljevnim tokovima temeljene na strojnom učenju. Konferencija je organizirana od strane Tehničkog Sveučilišta u Munichu (Technical University of Munich – TUM), te domaćina Nacionalnog Tehničkog Sveučilišta u Ateni. hEART je interdisciplinarna konferencija znanstvenog karaktera koja pokriva sva područja istraživanja koja imaju utjecaj ili analiziraju prometne procese. Cilj konferencije je ostvarivanje kooperacije između mladih istraživača koji se bave istraživanjem na području modeliranja prometnih procesa, upravljanja prometom, transportne ekonomije, te naprednoj metodologiji razvoja i analize prometne politike. Na konferenciji je održano niz pozvanih predavanja od strane niza istaknutih istraživača na području prometa kao što su: Prof. Markos Papageorgiou i prof. Kos tas Goulias. Dan prije konferencije održana je ljetna škola/radionica koju je održao razvojni tim Aimsuna (tvrtka koja je dio kompanije Siemens) na temu istoimenog prometnog simulatora. Iduća hEART konferencija održat će se u Budimpešti, Mađarska.

Updated: 3. listopada 2018 — 11:58