Zavod za aeronautiku Fakulteta prometnih znanosti i Croatia Airlines d.d. potpisali Sporazum o suradnji

Potpisivanje Sporazuma Potpisivanje Sporazuma 2

Dana 4. listopada 2013. potpisan je Sporazum o znanstveno-nastavnoj i tehničkoj suradnji između Zavoda za aeronautiku Fakulteta prometnih znanosti i hrvatske nacionalne zrakoplovne tvrtke Croatia Airlines d.d. Ovim Sporazumom fromalno se reguliraju aktivnosti i budući planovi obaju institucija, a koji se primarno odnose na školovanje studenata na modulu civilni pilot. Također, uspostavljen je okvir za provedbu znanstvenih istraživanja i njihovu primjenu u praksi. Croatia Airlines je tako prepoznala potencijal akademske zajednice i pokrenula njeno intenzivnije uključenje u gospodarske aktivnosti. Sa strane Croatia Ailines, Sporazum je potpisao član Uprave Zlatko Širac, dok su sa strane Fakulteta nazočili prof. dr. sc. Ernest Bazijanac – dekan, doc. dr. sc. Anita Domitrović – voditeljica katedre za aerotehniku i prof. dr. sc. Doris Novak – pročelnik Odsjeka aeronautike.