Okrugli stol: Satelitska navigacija – izazovi i mogućnosti u zrakoplovstvu

Okrugli stol - rasprava i prijedlozi
Okrugli stol – Satelitska navigacija

U organizaciji Zavoda za aeronautiku, dana 30. listopada 2013. na Fakultetu prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu održan je okrugli stol pod nazivom Satelitska navigacija – izazovi i mogućnosti u zrakoplovstvu. Cilj je bio okupiti zainteresirane sudionike u zračnom prometu i razmotriti ideje, teme, aktivnosti i potrebe, te predložiti mogućnosti osnivanja konzorcija i zajedničke prijave u statusu partnera na projektima u okviru Europskog okvirnog programa Obzor (Horizon) 2020. U raspravi nakon prezentacije ideja i mogućnosti koje je održao prof. dr. sc. Doris Novak, pročelnik Odsjeka aeronautike, svoj značajan doprinos dali su predstavnici Hrvatske kontrole zračne plovidbe, Hrvatske Agencije za civilno zrakoplovstvo, Croatia Airlinesa, Trade Aira, Zračne luke Pula, Zračne luke Zadar i Zračne luke Split.