Zavodu za aeronautiku dobio novog doktora znanosti!

U petak, 10.10.2014. u Vijećnici Fakulteta prometnih znanosti, doktorand Tomislav Radišić, dipl.ing., obranio je doktorski rad pod naslovom: The Effect of Trajectory-based Operations on Air Traffic Complexity. Istraživanjem utjecaja zrakoplovnih operacija zasnovanih na putanjama na kompleksnost zračnog prometa ostvaren je izniman znanstveni doprinos u području Tehnologije prometa i transporta. Specifičnost je i u tome što je ovo prvi doktorski rad jednog asistenta Fakulteta prometnih znanosti napisan i obranjen na engleskom jeziku. Rad je izrađen pod mentorstvom izv. prof. dr. Dorisa Novaka, a u povjerenstvu, osim uvaženih domaćih stručnjaka, bio je i vanjski član sa Saobraćajnog fakulteta u Beogradu, doc. dr. sc. Fedja Netjasov.

Ovim putem, dr. sc. Tomislavu Radišiću, kolege sa Zavoda za aeronautiku, žele uspješan nastavak akademske karijere uz još puno znanstveno-nastavnog doprinosa u području tehničkih znanosti.