Nova doktorica na Zavodu za aeronautiku

Doktorandica Karolina Krajček i mentori doc. dr. sc. Anita Domitrović i izv. prof. dr. sc. Milan Vrdoljak

U ponedjeljak, 15.12.2014. u Vijećnici Fakulteta prometnih znanosti, doktorandica Karolina Krajček, dipl.ing., obranila je doktorski rad pod naslovom: Metoda za praćenje aerodinamičkih značajki transportnog zrakoplova tijekom eksploatacije. Kao najznačajniji doprinos ovog rada doktorandica je osmislila, razvila i validirala novu metodu praćenja aerodinamičkih značajki transportnog zrakoplova, nazvanu AeroQAR, koja se temelji na podatcima dostupnima iz snimača podataka leta. Tom se metodom aerodinamičke značajke zrakoplova, kao i njihova degradacija, mogu pratiti bez ugradnje i korištenja posebno skupih mjernih uređaja. Rad je izrađen pod dvojnim mentorstvom doc. dr. sc. Anite Domitrović i izv. prof. dr. sc. Milana Vrdoljaka (Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu), a u povjerenstvu su, osim mentora, bili i prof. dr. sc. Ernest Bazijanac, prof. dr. sc. Tino Bucak i doc. dr. sc. Božidar Ivanković.

Ovim putem, dr. sc. Karolini Krajček, kolege sa Zavoda za aeronautiku žele uspješan nastavak akademske karijere uz još puno znanstveno-nastavnog doprinosa u području tehničkih znanosti.

AeroQAR metoda praćenja aerodinamičkih značajki transportnog zrakoplova
Povjerenstvo za obranu doktorskog rada i doktorandica