Pozvano predavanje pilota Croatia Airlines

Dana 23. travnja 2015. na Zavodu za aeronautiku, na inicijativu Kluba studenata aeronautike, održano je pozvano predavanje na temu ‘Život prometnog pilota’. Predavanje je održao gospodin Igor Raus, pilot na zrakoplovu Dash 8 Croatia Airlinesa, koji je govorio o svome školovanju, karijeri vojnog pilota na zrakoplovima PC-9 i Mig 21, te prelasku i nastavku karijere u civilnom zrakoplovstvu. Od posebnog interesa bio je opis radnog dana koji obuhvaća odlazak na posao, pripremu leta i zrakoplova te odvijanje leta prema segmentima. Cijelo predavanje bilo je popraćeno anegdotama koje su opisivale stvarne situacije koje je g.Raus iskusio tijekom karijere.

Pozvano predavanje Igora Rausa studentima aeronautike

Zavod za aeronautiku zahvaljuje hrvatskoj zrakoplovnoj tvrtki Croatia Airlines na potpori pri organizaciji ovog događaja, te posebno g. Igoru Rausu na vremenu i trudu koje je izdvojio za ovu aktivnost, kao i za – već tradicionalno – održano predavanje na temu operativnog planiranja leta u okviru kolegija Planiranje letenja i performanse II koje je prethodilo.