Zavod za aeronautiku dobio novog doktora znanosti

JuricaIvosevic1

U petak, 10. srpnja 2015. u Vijećnici Fakulteta prometnih znanosti, doktorand Jurica Ivošević, mag. ing., obranio je doktorski rad pod naslovom: ‘Određivanje utjecaja unutarnje buke zrakoplova na sposobnost pilota’. U svom je radu doktorand razvio metodologiju mjerenja performansi pilota pri različitim akumuliranim dozama untarnje buke. Mjerenje je zatim proveo na 15 sudionika (pilota) koji su svoje vještine pokazali na trenažeru leta. Rezultati su pokazali da efekt povišene doze buke nije dovoljno izražen da bi bio statistički značajan što je bitan zaključak u kontekstu školovanja i vrednovanja pilota čime se Fakultet prometnih znanosti bavi već preko 20 godina.

JuricaIvosevic2
Doktorand i povjerenstvo. S lijeva na desno: doc. dr. sc. Davor Sumpor, prof. dr. sc. Tino Bucak (mentor), prof. dr. sc. Ernest Bazijanac (predsjednik povjerenstva), dr. sc. Jurica Ivošević (doktorand), izv. prof. Kristian Jambrošić (vanjski član), izv. prof. dr. sc. Eduard Missoni.

Rad je izrađen pod mentorstvom prof. dr. sc. Tina Bucaka, a u povjerenstvu su bili još i prof. dr. sc. Ernest Bazijanac (predsjednik povjerenstva), izv. prof. dr. sc. Kristian Jambrošić (Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb, vanjski član), te izv. prof. dr. sc. Eduard Missoni i doc. dr. sc. Davor Sumpor s Fakulteta prometnih znanosti.

Ovim putem, dr. sc. Jurici Ivoševiću, kolege sa Zavoda za aeronautiku, žele uspješan nastavak akademske karijere uz još puno znanstveno-nastavnog doprinosa u području tehničkih znanosti.