Početak modularnog osnovnog osposobljavanja kontrolora zračnog prometa (tečaj)

Polaznici tečaja osnovnog osposobljavanja kontrolora zračnog prometa na HUSK-u.

Jučer je započeo tečaj osnovnog osposobljavanja kontrolora zračnog prometa za radno mjesto oblasnog radarskog kontrolora. Tečaj izvode zaposlenici Zavoda za aeronautiku Fakulteta prometnih znanosti uz pomoć vanjskih suradnika među kojima su i djelatnici Hrvatske kontrole zračne plovidbe (HKZP).

Cilj tečaja je kroz 14 tjedana prenijeti polaznicima osnovna teoretska znanja potrebna za daljnje školovanje i rad u HKZP-u. Osnovnim su osposobljavanjem obuhvaćeni predmeti poput Upravljanja zračnim prometom, Navigacije, Zrakoplovnih propisa i mnogih drugih.

Tijekom osnovnog osposobljavanja polaznici će osim teorijskog znanja dobiti i vrijedno praktično iskustvo koje će, pod budnim okom instruktora, stjecati na novim radarskim simulatorima.

Na ovaj se način produbljuje odlična suradnja s HKZP-om, koja polako prerasta u tradiciju.