Datum novosti: 07. 12. 2018.

Članovi Zavoda sudjelovali su na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji XXXVI Simpozijum o novim tehnologijama u poštanskom i telekomunikacionom saobraćaju (POSTEL 2018) koja se održavala 4. i 5.12.2018. na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu pod organizacijom Odseka za poštanski i telekomunikacioni saobraćaj.

Na konferenciji je prezentiran rad naziva "ANALYSIS OF THE POSSIBLE APPLICATION OF ASSISTIVE TECHNOLOGY IN THE CONCEPT OF INDUSTRY 4.0" autora Dragan Peraković, Marko Periša, Ivan Cvitić.

Ovime je nastavljena dosadašnja kvalitetna i uspješna međuinstitucionalna suradnja Odseka za poštanski i telekomunikacioni saobraćaj, Saobraćajnog fakulteta u Beogradu i Zavoda za informacijsko komunikacijski prometa Fakulteta prometnih znanosti.

Uz prezentaciju rada na konferenciji održani su i projektni sastanci sa suradnicima na projektu "Analiza obilježja generiranog podatkovnog prometa raznovrsnih terminalnih uređaja".

Povratak