Datum novosti: 10. 03. 2020.

Sažetak rada Relevant Parameters for Modeling the Ecosystem Elements in Industry 4.0

Razvoj informacijsko-komunikacijskih tehnologija dovodi do učinkovitijih logističkih i proizvodnih procesa kroz implementaciju koncepta Industrije 4.0. U tu svrhu važno je uspostaviti sve elemente ekosustava s ciljem dostavljanja točnih i stvarnovremenskih informacija krajnjim korisnicima. Današnja znanstveno-istraživačka literatura ne pruža dovoljno uvida u područje modeliranja jedinstvenog integriranog ekosustava Industrije 4.0 s ciljem pružanja potrebnih usluga. Cilj ovog istraživanja je identificirati relevantne parametre potrebne za modeliranje elemenata ekosustava unutar koncepta Industrije 4.0. Identifikacija relevantnih parametara daje polazište u području modeliranja elemenata ekosustava u svrhu stvaranja jedinstvenog integriranog sustava. U procesu dizajniranja jedinstvenog integriranog sustava važno je stvoriti nove poslovne modele u svrhu učinkovitijeg poslovanja unutar koncepta Industrije 4.0. Rad također prikazuje utjecaj tranzicije poslovanja s tradicionalnog na digitalno poslovanje usporedbom trenutnih poslovnih modela.

Sažetak rada Definition of the IoT Device Classes Based on Network Traffic Flow Features

IoT koncept pretpostavlja kontinuirani porast broja uređaja što postavlja problem njihove klasifikacije u različite svrhe. Do sada su klase uređaja definirane na temelju njihovih semantičkih karakteristika, svrhe, funkcionalnosti ili domene upotrebe. Namjera ovog istraživanja je definirati klase koje se temelje na značajkama protoka prometa poput koeficijenta varijacije omjera primljenih i poslanih podataka. Takve definirane klase mogu konsolidirati uređaje na temelju predvidljivosti ponašanja i mogu predstavljati temelj za razvoj klasifikacijskih modela za potrebe upravljanja mrežama ili detekcije mrežne anomalije.

Više informacija o radovima dostupno na poveznici.

Povratak