Datum novosti: 02. 07. 2024.

Dr. Markus Brillinger održao je predavanje pod naslovom „Pomoćne tehnologije u proizvodnji za osobe s invaliditetom“ za studente prijediplomskog studija Promet, smjer Informacijsko-komunikacijski promet. Tijekom predavanja, dr. Brillinger studentima je predstavio informacijsko-komunikacijska rješenja koja su razvijena od strane njegove organizacije za pomoć osobama s raznim oblicima invaliditeta u okruženju proizvodnog procesa.

Dr. Markus Brillinger vodi istraživačku grupu Cognitive Production Systems u Pro2Future, austrijskom istraživačkom centru koji istražuje digitalizaciju u budućim proizvodnim sustavima. Njegovo istraživanje je osvojilo brojne nagrade i priznanja. Kako mu je obrazovanje budućih inženjera jedna od strasti, predavač je na dva sveučilišta. Nadalje, član je različitih industrijskih mreža koje podržavaju primjenu istraživanja u industriji. Nakon studija na Tehničkom sveučilištu u Grazu, doktorirao je na području aditivne proizvodnje i razvio novi, sada patentirani, proces 3D ispisa koji je bio reda veličine ispred svih poznatih tehnologija u pogledu brzine izrade. Dok je još radio na doktoratu, dr. Markus Brillinger izgradio je start-up u području optimizacije proizvodnje. Nakon doktorata 2018. prelazi u istraživački centar Pro2Future i od 2020. vodi jedan od pet odjela koji se bave kognitivnim (tj. osjetilnim, misaonim i neovisnim djelovanjem) proizvodnim sustavima. Njegove trenutačne istraživačke teme su primjena tehnologija umjetne inteligencije u proizvodnim procesima i resursno učinkovita proizvodnja.

Povratak