Datum novosti: 25. 11. 2014.

Studentima je tom prigodom prezentiran rad Sustava 112 i tehnologije kojima se sustav koristi. Stručnom dijelu sastanka prisustvovali su mr. sc. Milan Erjavec, koji je obradio temu Sustav zaštite i spašavanja u Republici Hrvatskoj s osvrtom na komunikacije u hitnim situacijama. O postignućima u nacionalnom pilot-projektu HeERO – E-poziv (eCall) s naglaskom na implementaciju nacionalnog pilota HeERO govorio je voditelj Županijskog centra 112 Zagreb mr. sc. Pavao Britvić. Voditelj Odjela za IT Tomislav Malarić govorio je o informatičkom i komunikacijskom sustavu u funkciji zaštite i spašavanja i o tehnologijama koje se koriste u svakodnevnom radu, ali i kriznim situacijama. Nikola Šamec, voditelj Odjela za telekomunikacijsku i radiokomunikacijsku tehnologiju, prikazao je studentima rad radiokomunikacijskog sustava u funkciji zaštite i spašavanja.

Nakon predstavljanja cjelokupnog rada sustava, studenti su posjetili Županijski centar 112 Zagreb, Državni centar zaštite i spašavanja te server salu. Dr. sc. Ivan Grgurević se u ime fakulteta zahvalio na trudu uloženom u pripremu posjeta te naglasio kako im je drago što su imali priliku pokazati svojim studentima primjenu naprednih tehnologija u praktičnom radu.

Povratak